Zadzwoń do: 12 432 64 40
Powrót do listy aktualności
2017-01-04

INSPIRACJE PODRÓZNICZE - ALBANIA

Albania jest surowym, dzikim krajem z wysokimi górami, pięknym jeziorem Komani oraz dostępem do plaż Adriatyku i Morza Jońskiego. Ludzie żyją tradycyjnie, a gospodarka w dużej mierze oparta jest na rolnictwie. Rolnicy posiadają mało zmechanizowany sprzęt, często dziedziczony po przodkach. W górach, w czasie zimy, domy pozostają odizolowane od reszty świata na kilka tygodni i taki stan rzeczy utrzymuje się od wieków.

Podczas podróży niejednokrotnie zobaczysz kobiety, które ręcznie przygotowują makaron oraz tradycyjne wózki ciągnięte przez osły. Tutejsza ludność jest przyjazna i otwarta, a Albańczycy chętnie opowiedzą Ci o historii, tradycjach swojego kraju, a także poczęstują Cię tradycyjnymi potrawami wyśmienitej kuchni albańskiej. Odwiedzisz najbardziej znaną osadę Butrint wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa, a także miasta słynne ze stromych uliczek oraz licznych kamiennych domków. Będziesz miał okazję wypocząć na odosobnionych plażach i zakosztować aktywności wymagających mocniejszych nerwów np.: kolarstwa górskiego, raftingu oraz spływów kajakowych.

Albania to idealne miejsce do obycia podróży w czasie, na ucieczkę od zgiełku i cywilizacji. W końcu każdy z nas potrzebuje ukojenia, powrotu do korzeni oraz obcowania z dziewiczą naturą.