Zadzwoń do: 12 432 64 40
Powrót do listy aktualności
2017-01-10

INSPIRACJE PODRÓZNICZE - ARMENIA

Armenia jest maleńkim krajem o bogatych tradycjach i historii sięgającej starożytnego Urartu. Od prawie dwóch tysięcy lat jej kultura opiera się na chrześcijaństwie. Mało, kto wie, że to właśnie władcy ormiańscy, jako pierwsi na świecie uznali chrześcijaństwo za oficjalną religię swego państwa, co miało miejsce już w 301 roku.

Podczas podróży zobaczysz pierwsze chrześcijańskie kościoły, ale i hellenistyczne świątynie. Znakiem rozpoznawczym Armenii jest monastyr, czyli charakterystyczny dla kościołów wschodnich typ klasztoru. Monastyry zwykle położone są niezwykle malowniczo na stokach gór lub w głębokich dolinach. W historii narodu i jego kulturowej symbolice poczesne miejsce zajmuje biblijny Ararat (5165 m n.p.m.). Dziś zachodnia granica Armenii biegnie około 30 km na wschód od wierzchołków Araratu, a piękne widoki na araracki masyw będziesz podziwiać ze stolicy Armenii – Erewania. Trudy zwiedzania zrekompensuje aromatyczna kuchnia armeńska o mocnych wpływach libańskich. Nie zabraknie ciepłych potraw z jagnięciny i wołowiny.

O Armenii trudno jest pisać, to trzeba przeżyć i zobaczyć. Wiele osób uważa ją za jeszcze bardziej atrakcyjną od modnej turystycznie Gruzji.